Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/fundusz/domains/funduszpomocnadlon.pl/public_html/wp-content/themes/hestia/functions.php on line 73 „Odkąd przeszłam na emeryturę żyję jak żebraczka” - Fundusz Pomocna Dłoń
tel. 504 911 100

„Odkąd przeszłam na emeryturę żyję jak żebraczka”

W ostatniej korespondencji znaleźliśmy list od Pani Genowefy z Warszawy. Kilkanaście lat temu, ze względu na poważne problemy z kręgosłupem lekarz orzecznik a potem i ZUS orzekł o jej niezdolności do pracy. W związku z powyższym przyznano Pani Genowefie rentę. Choć niezbyt wysoka wystarczała jej na związanie końca z końcem. Była przekonana, że choć skromnie to w miarę spokojny sposób uda się jej dożyć spokojnej starości. Niestety z chwilą osiągnięcia wieku emerytalnego odezwał się do niej ZUS. Jak dowiedziała się z korespondencji, zdecydował jej o odebraniu pobieranej od lat renty. W zamian przyznano jej emeryturę. Choć trudno to pojąć, okazało się, że świadczenie emerytalne jest niższe od pobieranej do tej pory renty. Różnica zaledwie kilkuset złotych okazała się dla Pani Genowefy ciosem. Najpierw zaczęła pożyczać pieniądze od rodziny. Potem od sąsiadek, by oddać długi wobec członków rodziny. Z każdym miesiącem spirala długów narastała. W końcu zwierzyła się z problemu jednej z zaprzyjaźnionych pracownic MOPR. Ta z podobnymi historiami miała do czynienia na co dzień i słyszała już wcześniej o rentach dożywotnich. Chcąc pomóc Pani Genowefie, pomogła jej napisać list do nas.
Po wstępnym zapoznaniu się z sytuacją okazało się, że Pani Genowefa nie potrzebnie od lat klepie biedę. Jej mieszkanie o dość sporym metrażu a przez to i wysokiej wartości, okazało się bardzo poważnym kapitałem. Jak obliczyliśmy na podstawie operatu szacunkowego, możemy wypłacać Pani Genowefie dożywotnią rentę w kwocie przewyższającej średnią emeryturę w Polsce. W połączeniu z przyznaną przez ZUS emeryturą zsumowane świadczenia pozwolą starszej warszawiance na spokojne życie, a może i dadzą możliwość czynienia pewnych oszczędności.

PS.
Właśnie dowiedzieliśmy się, że Pani Genowefa zdecydowała się na naszą ofertę. Za dwa tygodnie nasz konsultant spotka się z Panią Genowefą u notariusza. Sprawa znajdzie swój szczęśliwy finał.

   Wszelkie prawa zastrzeżone ®

Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *