Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/fundusz/domains/funduszpomocnadlon.pl/public_html/wp-content/themes/hestia/functions.php on line 73 Umowa dożywocia | Dożywotnia renta za mieszkanie | Fundusz Pomocna Dłoń
tel. 504 911 100

Jak renta dożywotnia pomogła uratować życie wnuczki

„Jak mam uratować 3-letnią wnuczkę skoro nie mam pieniędzy?”

W minionym miesiącu napisała do nas Pani Łucja z Polic w województwie zachodniopomorskim. Jest emerytowaną pielęgniarka z niewielkimi dochodami. Kilka miesięcy temu okazało się, że jej 3-letnia wnuczka cierpi na poważną wadę serca. Stan okazał się na tyle poważny, że jedynym ratunkiem dla dziecka okazać się może operacja w Stanach Zjednoczonych w specjalistycznej klinice. Kosztów podróży ani operacji nie pokryje NFZ. Jedyną szansą okazała się zbiórka pieniędzy. Wszyscy najbliżsi członkowie rodziny postanowili oddać na rzecz ratowania życia dziecka swoje oszczędności. Inni zdecydowali się zaciągnąć pożyczki. Życie jest w końcu najważniejsze. Niestety tylko Pani Łucja nie miała ani oszczędności, ani możliwości zaciągnięcia wyższej pożyczki. Dlaczego?

Dożywotnia renta za mieszkanie

Jej emerytura okazała się zbyt niska. Kiedy wahała się, by już zaciągnąć lichwiarski kredyt, przyjaciółka opowiedziała jej o naszej firmie. Wówczas Pani Łucja napisała do nas list. Sytuacja okazała się wcale nie taka straszna jak wydawało się Pani Łucji. Zbadaliśmy możliwości i okazało się, że Pani Łucja może podpisać z nami umowę o rentę dożywotnią. Mało tego, okazało się, że zamiast wypłacać kwotę renty w miesięcznych transzach, możemy dokonać jednego naprawdę dużego przelewu na jej konto. Kwota okazała się na tyle duża, że wystarczyło na dokończenie zbiórki pieniędzy na leczenie wnuczki.

Z naszych ostatnich informacji wynika, że dziecko trafiło już na listę oczekujących na operację w USA. Głęboko wierzymy, że i ta historia znajdzie swoje szczęśliwe zakończenie.

   Wszelkie prawa zastrzeżone ®