Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/fundusz/domains/funduszpomocnadlon.pl/public_html/wp-content/themes/hestia/functions.php on line 73 „Boję się, że stracę mieszkanie” - Fundusz Pomocna Dłoń
tel. 504 911 100
umowa o dożywocie

„Boję się, że stracę mieszkanie”

W skrzynce znaleźliśmy mail od Pana Stefana z Przemyśla. Pisze on, że od kilku dni dyskutuje na temat naszej oferty ze swoim kolegą z dawnej pracy. Obaj uważają, że dodatkowa renta dożywotnia pomogłaby im rozwiązać wiele problemów finansowych. Kolega Pana Stefana padł jednak niedawno ofiarą nieuczciwej firmy udzielającej pożyczek. Od tej pory stał się bardziej nieufny wobec okazyjnych ofert. Obaj Panowie pytają nas, czy po podpisaniu umowy nie zostaną wyrzuceni z ich mieszkań na bruk.
Bez zbędnego owijania w bawełnę. Nasza odpowiedź brzmi: Nie ma takiej możliwości. Umowa podpisywana jest w obecności gwarantującego jej uczciwość notariusza. Żadne z zawartych w umowie notarialnej postanowień nie daje nam możliwości dysponowania mieszkaniem, będącym przedmiotem umowy przed śmiercią jej właściciela. Innymi słowy, jedynymi osobami, decydującymi o tym, kto będzie mieszkał w tym mieszkaniu są Pan Stefan lub jego kolega, jeśli i on zdecyduje się na korzyści płynące z dożywotniej renty.

   Wszelkie prawa zastrzeżone ®